Vantaan luontokoulu
Luontokoulussa opitaan luonnosta luonnossa
Vanda naturskola
I naturskolan lär man sig om naturen i naturen

Kevään opetuspäivien varaaminen on avattu!

Vantaan luontokoulu järjestää jälleen huhti-toukokuussa yksittäisiä opetuspäiviä eli niin kutsuttuja retkiä ja saturetkiä vantaalaisille koulu- ja päiväkotiryhmille. Opetusta on eri teemoista ja kohteet vaihtelevat aina Sipoonkorven jylhistä maisemista oman koulun tai päiväkodin lähimetsään. Ilmoittautuminen tapahtuu sähköisesti, minkä jälkeen luontokoulun ohjaaja ottaa yhteyttä sopivan päivän varaamiseksi. Avaa Retkitiedote kevät 2023 niin näet ohjelmien kuvaukset ja pääset ilmoittautumaan. Luontokoulun opetuspäivät ovat olleet suosittuja, joten kannattaa ilmoittautua pian, paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä!

 

 

Scroll to Top