Vantaan luontokoulu
Luontokoulussa opitaan luonnosta luonnossa
Vanda naturskola
I naturskolan lär man sig om naturen i naturen

Syksyn yksittäisten luontokoulupäivien kausi on päättynyt, talven opetuspäivistä tiedotetaan joulukuussa

Syksyn yksittäiset opetuspäivät ovat tältä syksyltä päättyneet, mutta heti alkutalvesta järjestämme talviteemaisia luontokoulupäiviä koulujen ja päiväkotien lähiympäristöissä. Tiedotamme näistä päivistä ja niiden varaamisesta joulukuussa tällä nettisivulla, Facebookissa sekä koulujen ja päiväkotien ekotukihenkilöiden kautta lähetettävällä tiedotteella. Jos haluat jatkossa ajankohtaista tietoa tapahtumistamme suoraan omaan sähköpostiisi, voit ilmoittaa asiasta osoitteeseen toimisto(a)vantaanluontokoulu.fi, niin lisäämme sinut tiedotuslistallemme.

Scroll to Top