Vantaan luontokoulu
Luontokoulussa opitaan luonnosta luonnossa
Vanda naturskola
I naturskolan lär man sig om naturen i naturen

Kevään yksittäiset opetuspäivät täynnä, kummiluokkahaku alkaa toukokuun alussa

Kevään yksittäiset luontokoulupäivät on varattu, kaikkiaan päiviin mahtui noin 60 ryhmää. Koska muutoksia ja peruutuksia tulee aina kevään mittaan, tarjoamme vapautuvia päiviä varasijoilla oleville ryhmille. Varasijalle voi edelleen ilmoittautua, ks. aiemmat ohjeet. Sen sijaan kummiluokkahaku tulevalle lukuvuodelle on vasta käynnistymässä, hakuaika alkaa viikolla 18. Tiedotamme tästä suoraan kouluille ja päiväkodeille (Vantaan Kason kautta), tiedotuslistalaisillemme sekä tällä kotisivullamme ja Facebookissa huhti-toukokuun vaihteessa. Jos haluat liittyä tiedotuslistallemme, niin lähetä meille sähköpostia toimisto(a)vantaanluontokoulu.fi, niin saat jatkossa tietoa ajankohtaisista tapahtumista suoraan sähöpostiisi (n. 4-5 krt/vuosi).

Scroll to Top