Vantaan luontokoulu
Luontokoulussa opitaan luonnosta luonnossa
Vanda naturskola
I naturskolan lär man sig om naturen i naturen

Kevään luontokoulupäiviin ja saturetkille valtava kysyntä, paikat täyttyivät päivässä

Vantaan luontokoulun kevään opetuspäiville oli suurempi kysyntä kuin koskaan! Päivät täyttyivät lähes kokonaan jo aamupäivän aikana. Viisikymmentä ryhmää on lähdössä oppimaan ja nauttimaan Vantaan monipuoliseen luontoon keväällä, satuteemoilla pienemmille ja seikkailuilla kansallispuistossa isommille, sekä koulujen ja päiväkotien lähiluontoa tutkien. Kiitos kiinnostuksesta ja luottamuksesta. Syksyllä järjestetään jälleen opetuspäiviä, niille voit ilmoittaa jo tässä vaiheessa kiinnostuksesi osoitteessa retket (at) vantaanluontokoulu.fi. Kerro sähköpostissa nimesi, yhteystietosi, myös puhelin päivisin, päiväkotisi/koulusi nimi ja ryhmäsi nimi/luokka-aste ja ryhmän koko. Sekä mahdolliset muut mielestäsi tarvittavat tiedot. Syksyn ohjelmat ovat soveltuvasti samat kuin keväällä.    Lisätietoja ja retkitiedote keväästä

Scroll to Top